Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 userul jakavelli

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
jakavelli




Mesaje : 2
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/05/2011

userul jakavelli Empty
MesajSubiect: userul jakavelli   userul jakavelli Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 7:12 pm

In primul rand salut toti membrii clubului MMA.
Am 20 de ani si doresc sa ma inscriu in urmatoarea luna in clubul d-voastra,momentan am un picior luxat deci mai dureaza pana ma refac.
Nu am cochetat decat foarte putin cu artele martiale,in jur de 2 luni ninjutsu in care recunosc ca am uitat orice lectie.In rest am mai facut sala peste 2 ani , 1 an de lupte libere,amatoriceste cu finul meu care e fost sportiv de performanta la lupte greco-romane .Acum doresc sa fac un sport de full contact si voi fi cat se poate de sincer cu motivele mele:
- pentru lupta de strada,sa reusesc sa inving unul sau mai multi adversari, indiferent ca e practicant de box,k-1 sau mai stiu ce stil,am inteles ca kyokushin budokai combina atatea elemente de arte martiale incat practic ceilalti practicanti de alte "sporturi" sunt lasati in ceata.Mentionez ca nu sunt genul foarte agresiv,cum nu am inceput niciodata un scandal,dar de multe ori am ajuns sa ma bat cu diverse personaje,uneori am invins,alteori am fost invins.scopul ar fi capatarea unei bune tehnici,sporirea fortei si castigarea incredereii in sine.
-pentru a face parte din colectivul vostru,pentru socializare,aici depinde cat de mult reusesc sa ma integrez;stiu ca este dificila oarecum si aceasta parte intrucat un nou venit e intodeauna un nou-venit.
Stiu ca este nevoie de chiar ani de zile pentru a deveni un bun practicant,in momentul de fatza sunt dispus sa incerc .
-cred ca mai sunt si alte motive decat cele expuse,cu siguranta cele doua sunt mai importante pentru mine.

Sper sa nu fiu tras de urechi,doresc de la cei inscrisi sa imi explice cam ce contine un antrenament cu domnul sensei Anatolie Danilov,pe care-l admir si respect (cred ca este userul mma de pe forum) ,daca este mai hardcore,nu de alta dar nu m-as supara sa vin acasa cu coapsele umflate sau istovit dupa un antrenament dur,pentru ca ceea ce nu te omoara te face mai puternic.Adica nu as vrea sa fie ceva prea soft ,desi la inceput intodeauna e asa.
Din tot ce am citit si vizualizat pe net despre kyokushin am inteles (nu neaparat si ceea ce este corect) cum ca practicantii nu se bazeaza prea mult pe lovitura de pumn ci pe picioare,eu doresc in egala masura sa lovesc cu pumnii si picioarele.O sa ma lamuresc insa pe parcurs.

Va multumesc,cu respect Jakavelli
Sus In jos
mma




Mesaje : 89
Puncte : 199
Reputatie : 7
Data de inscriere : 05/06/2010

userul jakavelli Empty
MesajSubiect: raspuns   userul jakavelli Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 6:50 am

ce sa zic.te astept la antrenament. In aceasta arta martiala trebuie doar sa vrei...dar, uite cateva zicale ,maxime sau cum vrei sa le zici dupa care ma ghidez eu.Poate au efect si la tine..cine stie.. Smile

CEA MAI MARE FORTZA SE GASESTE IN INIMA OMULUI

FII SINCER SI DE BUNA CREDINTA!POTI MINTI PE ALTII DAR NU TE POTI MINTI PE TINE

FII MODEST.MODESTIA TE PLASEAZA EXACT IN LOCUL CARE IL MERITI IN SCARA VALORILOR VIETII.FARA MODESTIE NU POTI INVATA ARTELE MARTIALE.

FINALIZEAZA CEEA CE AI INCEPUT.ARTELE MRTIALE NECESITA O PRACTICA CONSTANTA,DECI NU EXISTA SCUZE PENTRU PARASIREA LOR

Mai sunt multe zicale, dar cam atat ptr inceput. Toate cele bune!
Sus In jos
pisikutza

pisikutza


Mesaje : 81
Puncte : 93
Reputatie : 4
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 46

userul jakavelli Empty
MesajSubiect: Re: userul jakavelli   userul jakavelli Icon_minitimeMier Iun 15, 2011 12:56 pm

Imi plac zicalele dupa care te ghidezi.Pot sa le imprumut? Wink
Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





userul jakavelli Empty
MesajSubiect: Re: userul jakavelli   userul jakavelli Icon_minitime

Sus In jos
 
userul jakavelli
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Discutii Generale :: Intrebari-
Mergi direct la: