Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.

In jos 
+3
mihai69vio
pisikutza
mma
7 participanți
AutorMesaj
mma




Mesaje : 89
Puncte : 199
Reputatie : 7
Data de inscriere : 05/06/2010

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeMier Mar 16, 2011 4:07 am

A trecut stagiul cu kaicho Jon Bluming..sincer aveam ceva indoieli in legatura cu acest lucru,despre ce am auzit de la ignoranti si toti oamenii de bine despre kaicho.Dar toate au fost spulberate de prezenta lui kaicho de ceea ce ne-a aratat,de ceea ce este el in esenta:un mai mare maestru si cel mai deosebit om pe care l-am intalnit pana la varsta mea.Discutiile care le-am avut cu kaicho despre SOSAI Oyama,despre actualul honbu IKO sosai,despre esenta luptei si despre impostorii care practica artele martiale doar in scopuri mercantile,m-au adus sincer cu picioarele pe pamant..Ma bucur ca am avut o mare revelatie despre tot.Dupa tot ce am discutat am decis sa nu ma abat niciodata de la principiile lui kaicho.Chiar aveam nevoie de asta..ma simteam ca un vapor in deriva..
Multumesc tuturor care au fost alaturi de mine la acest stagiu.Sper ca ati inteles cate ceva din tot.Sunt constient ca multi ati facut eforturi ca sa puteti participa la stagiu. Ma bucur ca doriti cu adevarat sa invatati si credeti-ma ca pe viitor veti avea tot concursul meu in pregatirea voastra.Cei care pur si simplu au pus vorbele mele la spate si nu au participat le multumesc ptr ca m-au facut sa inteleg cine este interesat si cine nu. Multi castreveti pozeaza in baietasi...is satul de ei ca de mere padurete...Mai devreme sau ai tarziu viata le va da un sut in fund..In viata trebuie sa fii corect cu tine ,cu cei care vor ceva sa te invete si cred in tine.Scursuri se gasesc la tot pasul ..oameni de caracter nu prea ..inca odata le multumesc ca nu au participat.. Au avut probleme..a fost foarte greu ptr ei..Doar oare ptr mine a fost usor sau ceilalti?..a scuze uitasem..noi nu ne ridicam la valoarea lor de baietasi... Sunt si elevi care chiar nu au putut participa dar is fff ff putini..Sa lasam astea au trecut...faca se voia ta doamne.
Urmatorul meu obiectiv este sa mai ridic cateva centuri negre.Dar as vrea sa le merite.
Vreau sa fim uniti si sa realizam cat mai multe.Cei care sufera de egoism si de baietie ii invit la un lupta oricand..poate le ies aceste sentimente..Spre fericirea mea ma bucur ca acestea sunt doar doua trei cazuri izolate,si ma pot mandri cu elevi care chiar sunt de calitate.
Am incredere in ei si sper ca vor progresa intr-un timp foarte scurt .fizic si spiritual...
Inca odata multumesc tuturor de participare.
OSU! toate cele bune!


Sus In jos
mma




Mesaje : 89
Puncte : 199
Reputatie : 7
Data de inscriere : 05/06/2010

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: ........   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeMier Mar 16, 2011 4:09 am

felicitari tuturor pentru promovoarea in grad...OSU! Very Happy
Sus In jos
pisikutza

pisikutza


Mesaje : 81
Puncte : 93
Reputatie : 4
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 46

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: Re: AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeMier Mar 16, 2011 3:57 pm

Sunt foarte fericita ca am participat la acest stagiu.Si mie mi s-a implinit un MARE VIS.Iti multumesc mma ca m-ai adus cu picioarele pe pamant.Si m-ai facut ffff curioasa....povesteste-ne despre discutiile tale cu KAICHO.Povesteste-ne ce ti-a spus despre OYAMA.Mor de curiozitate. Wink
Multumesc ca mi-ai dat ocazia sa particip la acest stagiu si ,nu in ultimul rand,FELICITARI CELOR CARE AU INAINTAT IN GRAD!!!!
OSU!!
Sus In jos
mihai69vio




Mesaje : 77
Puncte : 82
Reputatie : 1
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 54
Localizare : galati

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: Re: AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeMier Mar 16, 2011 7:23 pm

...OSU !

...asa este mma , multi din gura putini din fapte...dar padure fara uscaturi nu se poate...intradevar kaicho Bluming , fara cuvinte , un adevarat maestru , simplu si modest...bun de luat exemplu de catre unii...din romania , ajunsi centuri negre ??? , un stagiu foarte reusit , felicitari tuturor participantilor pentru efortul (financiar , fizic) depus , felicitari tuturor care au avansat in grad...OSU !

P.S. timpul va face selectia sa...
Sus In jos
calin

calin


Mesaje : 8
Puncte : 14
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/06/2010

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: Re: AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeVin Mar 18, 2011 12:03 am

Multumim sensei pentru acest stagiu extraordinar, am invatat foarte multe de la kaicho, este un om incredibil. Felicitari pentru avansarea in grad. Osu!
Sus In jos
sheeba

sheeba


Mesaje : 8
Puncte : 14
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/07/2010

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: Re: AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeSam Mar 19, 2011 4:55 am

Multumim pentru stagiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si la mai multe.............sper
Ma bucur enorm ca am participat la stagiu....sincer, kaicho mi se pare extraordinar. Felicitari celor care au avansat in grad, cred din suflet ca meritati.
Osu!
Sus In jos
oyama's ghost

oyama's ghost


Mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/03/2011

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: osu!   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeJoi Mar 31, 2011 5:24 pm

mma, pina la urma, care este statutul federatiei iko sosai, ce ne puteti spune despre aceasta federatie? sa fiu sincer, mi se par cam...sa zicem ca nu sunt la fel ca celelalte iko! eu nu am auzit mai nimic nici de branch chief, nici de kancho! am cantat pe tot internetul asta si...s-au facut remarcati doar prin iko sosai! am vazut ca iko sosai este tare laudat de catre branch chief, cum ca vor castiga dreptul de autor asupra celor lasate de Sosai Oyama, etc! incep sa cred ca totul este ceva mercantil!
Sus In jos
mma




Mesaje : 89
Puncte : 199
Reputatie : 7
Data de inscriere : 05/06/2010

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: Osu!   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 8:12 pm

Oyama s Ghost..ce sa zic cam ai foarte mare dreptate in tot ceea ce spui..Iti voi da cat mai multe informatii la inceputul lui mai..eu particip la campionate ,stagii cu elevii mei din dorinta de a le creste valoarea..Iko sosai este o organizatie noua..pe plan mondial..Ideea este ca ei au castigat in instantza(cica)dreptul de autor la kanji kanku semne distinctive ptr kyokushin.
Eu am obtinut 5 dan in urma examenului cu kaicho Bluming...
Kaicho m-a luminat foarte tare in materie de kyokushin si de esentza luptei.Mi-a spus multe despre treburile cu organizatiile si celelalte jocuri de culise.Seful actual al iko sosai yoshikazu suzuki a fost membru ibk..
Dar sa nu amestecam lucrurile kyokushin traditional este una kyokushin budokai alta..
Vorbim in mai..
OSU!
Sus In jos
oyama's ghost

oyama's ghost


Mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/03/2011

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: Re: AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 11:49 pm

mma, abia astept sa imi dai noutati pentru ca mi-au lasat un gust amar cei din iko sosai! este pacat ca cineva isi bate joc de toata munca lui sosai! in ciuda aparentelor de oameni care vor sa transmita mai departe Kyokushin-ul toti sunt ahtiati dupa bani si cica este ''Kyokushin traditional'' dar ei au adus modificari majore! pai, ori este traditie ori nu mai este! pacat ca jocurile de culise exista si la noi in tara! suntem putini si ne mincam intre noi ca lupii! iti multumesc foarte mult ca mi-ai raspuns! felicitari pentru promovare si sa fiu sincer meriti din plin gradul obtinut! intotdeauna am avut incredere in capacitatile tale si in ambitia ta! felicitari inca o data! arigato goziemashita! Osu!
Sus In jos
mma




Mesaje : 89
Puncte : 199
Reputatie : 7
Data de inscriere : 05/06/2010

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: ...raspuns   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 6:05 am

multumesc ptr.apreciere oyama s ghost..sunt doar o frunza in vant si eu..deocamdata...dar revin.
totul la noi se rezuma la bani...oare omul cu cate guri mananca?..cunosc o persoane care au abandonat totul (omenie ,liniste ,compasiune,respect,etc)pentru bani o pozitie relativa in societate si cateva jucarii ieftine..ce parere crezi ca am despre ele? eu zic ca sunt niste victime ale lumii in care traim..dar ce pot face? placerea omului nu se discuta..Mai devreme sau mai tarziu sunt convins ca legile universale isi vor face datoria...pana atunci strangem din dinti..I will never surender.. Very Happy ..vorbesc asa in generall ptr toti care se simt..
OSU!
Sus In jos
Saricikka




Mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/06/2011
Varsta : 25
Localizare : Galati

AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: Re: AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitimeJoi Iun 16, 2011 3:36 am

Pan' la urma ce inseamna OSU???
Nu stiu!!!
Question No
Sus In jos
Continut sponsorizat





AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Empty
MesajSubiect: Re: AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.   AM MAI PUS O CARAMIDA LA  TEMELIA PREGATIRII NOASTRE. Icon_minitime

Sus In jos
 
AM MAI PUS O CARAMIDA LA TEMELIA PREGATIRII NOASTRE.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Noutati :: Noutati-
Mergi direct la: