Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 STAGIU DE PRIMAVARA

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
mma




Mesaje : 89
Puncte : 199
Reputatie : 7
Data de inscriere : 05/06/2010

STAGIU DE PRIMAVARA Empty
MesajSubiect: STAGIU DE PRIMAVARA   STAGIU DE PRIMAVARA Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 2:42 am

Stagiu cu kaicho Jon Bluming va avea loc in perioada 11.03-13.03.2011.Toata lumea trebuie sa fie prezenta,si sa cunoasca :tehnica si kata corespunzatoare centurii sale,cateva tehnici de proiectare(o soto gari,uki-goshi,de ashi barai),doua procedee la sol(ude garami,ude gatami).Luati in serios stagiul deoarece se intampla doar o data in viata sa avem o astfel de ocazie.Stiu ca este greu dar lucrurile bune cer cateodata sacrificii..Fiecare trebuie sa ajute cu cate ceva pentru ca lucrurile sa iasa cum trebuie.
Inca ceva ..daca sunt persoane care considera ca nu sunt antrenate cum trebuie sunt libere sa mearga unde doresc.nimeni nu ii retine.sunt o gramada de impostori si sarlatani(asa zisii sensei si antrenori de arte martiale) care abia ii asteapta cu bratele deschise.Daca vin la sala nu imi fac mie un serviciu.Cateodata imi pare rau ca se strecoara printre cei care vor sa invetze ceva tot felul de frustrati ,si scursuri care nu merita nici o atentie din partea nimanui. Daca i-as descoperi din timp sincer ar trebui eliminati si tratati intr-un mod cat mai josnic.Dar asta e ..padure fara uscaturi nu exista.
Asteptam stagiu...
Toate cele bune!
OSU!
Sus In jos
pisikutza

pisikutza


Mesaje : 81
Puncte : 93
Reputatie : 4
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 46

STAGIU DE PRIMAVARA Empty
MesajSubiect: Re: STAGIU DE PRIMAVARA   STAGIU DE PRIMAVARA Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 5:13 pm

Multumim pentru informatii,Sensei.Dar nu vrei sa ne arati la sala ce ne-ai spus mai sus?
Ma refer la procedee.Doua ni le-ai aratat.Cele de la sol.Arata-ni-le si pe celelalte.Te rog frumos.
Iar in ceea ce-i priveste pe ....sarlatani....si pe cei care vor sa se antreneze....Nu te mai consuma atat.Fiecare isi alege drumul in viata.Pe parcurs se va vedea cine iti este alaturi si cine nu.Eu sunt fericita ca ma antrenez din nou alaturi de tine.Sper ca drumurile noastre sa nu se mai desparta.Daca e nevoie de ceva....strigi.Te ajut cu ce pot.Sper ca si ceilalti elevi ai tai sa faca la fel.Sa ajute fiecare cu ce poate.Unde-s multi....puterea creste.
Sper sa reusesti sa faci tot ce ti-ai propus.Putere multa iti doresc.Dar o ai ,si tu stii asta.
OSU!!!
Sus In jos
energyc_boy

energyc_boy


Mesaje : 43
Puncte : 48
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/02/2011
Varsta : 44

STAGIU DE PRIMAVARA Empty
MesajSubiect: Re: STAGIU DE PRIMAVARA   STAGIU DE PRIMAVARA Icon_minitimeVin Mar 11, 2011 6:10 am

hmm eu zic ca ne-a aratat mai multe tehici in lupta la sol dar poate nu erai venita la sala pe atunci tongue si sincer sa iti zic si sa nu te superi pe mine chiar daca mie unu mi-ar arata mai multe procedee si eu sa nu bag nimic la cap asta ar insemna risipire de timp din partea antrenorului , asa cred eu poate ma insel , mai bine cite 2, 3 procedee sa le invatatam sa le stapinim bine si dupa aceea se poate continua , si la kata la fel nu? iar despre acei ''sarlatani'' , eu nu cred ca sint asa ci pur si simplu nu realizeaza ca vin la sala si ca in acea sala sint doua mari valori ANTRENORU si TU , sper ca pe viitor sa realizeze ce fel de oameni sinteti ptr ca avem foarte mult de invatat de la voi doi , eu unu sint bucuros ca v-am cunoscut si sper sa tin pasu in continuare bounce as vrea , imi doresc sa contribui foarte mult dar aici intervin si problema banilor si imi este ciuda citeodata , poate vreodata voi cistiga la LOTO Rolling Eyes si daca voi cistiga o parte din bani ias dona sa fac o sala, asta e unu din visul meu sa am bani si sa fac cea mai vestita sala din europa Surprised dar astea sint doar simple vise si atit ...iar altii au bani si...incerc sa caut un sponsor ceva prin cunostinte-le care le am dar nimic, cunosc multi care is foarte bogati dar cind incerc sa abordez de sponsorizarea unei sali deja se dau la fund Evil or Very Mad chiar daca e greu fruntea sus si vom trece mai usor peste obstacole-le vietii
SUCCES LA SEMINAR tututor sportivilor

,,OSU ''
Sus In jos
pisikutza

pisikutza


Mesaje : 81
Puncte : 93
Reputatie : 4
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 46

STAGIU DE PRIMAVARA Empty
MesajSubiect: Re: STAGIU DE PRIMAVARA   STAGIU DE PRIMAVARA Icon_minitimeVin Mar 11, 2011 3:41 pm

Banuiesc ca v-a aratat.Dar eu incerc sa recuperez... ;)Am pierdut mult.....si acum imi e greu....,dar nu ma plang.Imi revin eu.In ceea ce priveste valorile.....Nu ma consider o valoare.Sunt un om ca toti ceilalti.Un om care munceste si care incearca sa tina pasul cu voi.Intr-adevar Toly este o valoare.Pacat ca sunt putini care isi dau seama de asta.
Iar cu sponsorizarile....ma lovesc de aceleasi probleme ca si tine.Cunosc multe persoane cu BANI ,dar , ca si tine....,cand vine vorba de sponsorizari.....Asta e.Mergem inainte cu bani sau fara.Nu ne dam batuti,nu?
Va doresc un stagiu cu multe lucruri noi.Sa invatati!!!
OSU!!!
Sus In jos
energyc_boy

energyc_boy


Mesaje : 43
Puncte : 48
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/02/2011
Varsta : 44

STAGIU DE PRIMAVARA Empty
MesajSubiect: kaicho JON BLUMING , seminar galati    STAGIU DE PRIMAVARA Icon_minitimeLun Mar 14, 2011 9:41 pm

Sus In jos
pisikutza

pisikutza


Mesaje : 81
Puncte : 93
Reputatie : 4
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 46

STAGIU DE PRIMAVARA Empty
MesajSubiect: Re: STAGIU DE PRIMAVARA   STAGIU DE PRIMAVARA Icon_minitimeMar Mar 15, 2011 5:12 pm

Acelasi lucru vroiam sa postez si eu.Dar tu....,mai rapid,ca intotdeauna. Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





STAGIU DE PRIMAVARA Empty
MesajSubiect: Re: STAGIU DE PRIMAVARA   STAGIU DE PRIMAVARA Icon_minitime

Sus In jos
 
STAGIU DE PRIMAVARA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Stagiu Isaccea..
» stagiu kyokushin
» STAGIU CU KAICHO JON BLUMING 10 DAN
» stagiu sibiu 2010 Gashuku

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Noutati :: Noutati-
Mergi direct la: