Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Primul Galatean in Local Kombat

In jos 
AutorMesaj
Leon
Admin
Admin



Mesaje : 16
Puncte : 39
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/05/2010

Primul Galatean in Local Kombat Empty
MesajSubiect: Primul Galatean in Local Kombat   Primul Galatean in Local Kombat Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 9:53 pm

"In cadrul galei Local Kombat 6, care va avea loc maine seara la Pationarul Artificial, va urca in ring, pentru prima data, un sportiv galatean - Anatoly Danilov. Galateanul, in varsta de 26 de ani, va lupta in compania SPP-istului Daniel Ghita, pentru centura de campion al Romaniei la categoria 96,600 kg. Anatoly Danilov este multiplu campion al tarii, avand in palmares nu mai putin de sapte titluri la kyokushin, dar si doua paticipari la Campionatele Europene. "Am inceput sportul la 12 ani, cu lupte greco-romane si box, discipline pe care le-am practicat in paralel timp de doi ani. In acest interval am obtinut doua medalii la lupte, la Campionatele Nationale pentru cadeti", ne-a declarat sportivul. La 14 ani, spectaculozitatea artelor martiale l-au determinat sa-si schimbe optiunile si a ales kyokushin, pe care l-a practicat alaturi de judo. A obtinut rapid centura kyokushin de 1 kyu, dar "la 16 ani, am abandonat pregatirile pentru exanenele de centura si am intrat in competitii". Un an mai tarziu, Danilov a cucerit primul sau titlu national, performanta pe care o va repeta de inca sase ori. Am facut cate doua sedinte de pregatire pe zi, precum si alergari de rezistenta si am slabit in ultima luna sase kilograme. De adversarul pe care il voi avea in fata vineri n-am auzit pana la intrarea lui in circuitul Local Kombat. Cred ca sansele de victorie sunt de 50/50 la suta, insa pentru ca lupta va fi gazduita de Galati consider ca pot fi creditat cu un usor avantaj", ne-a spus Anatoly Danilov. Principalul sau atu este vointa. "Sunt un autodidact in kick-boxing. Sunt un tip destul de orgolios si sunt propriul meu antrenor, dar si cel mai bun psiholog. Pot sa dau totul pentru a ajunge in top".
Sus In jos
https://clubmma.forumgratuit.ro
 
Primul Galatean in Local Kombat
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Club MMA Galati :: Despre noi-
Mergi direct la: